Напредак ремизирао са Радничким у Нишу, Станојловић спасилац у последњем минуту судијске надокнаде

Напредак је у Нишу одиграо нерешено са Радничким, а спасилац Чарапана био је Слободан Станојловић, који је постигао изједначујући гол у последњем минуте судијске надокнаде. Нишлије су повеле у 27. минуту, а претходно је претио Напредак.

Најбољи стрелац Супер лиге Србије Бојовић је примио лопту надомак гола Радничког, али окружен тројицом чувара није имао решења, Мераклије су извеле контранапад и мат у три потеза: Пејовић је избацио Петрова, који проследио лопту пред петерац Крушевљана, као тане је улетео Шкрбић и донео предност свом тиму – 1:0.

Покушао је потом Бојовић главом, али лопта је завршила на мрежи (30. минут), три касније и Бастајић, пошто га је лепо проиграо Зличић, али није био прецизан, да би у финишу првог полувремена запретио Зец, међутим, голман Савић је био на висини задатка.

Почетком другог дела утакмице Вукајловић је опробао шут са дистанце, али на правом месту је био чувар мреже Нишлија Росић, а онда је уследила опсада Напретковог гола, која је трајала до самог финиша. Шкрбићу су, оправдано, због недозвољених позиција, поништена два гола, претили су Илић, Петров, Фреи је погодио стативу и када се очекивао крај утакмице Перишићев Чарапански “џокер”, а некадашња Партизанова нада, Слободан Станојловић је постигао гол и обезбедио прижељкивани бод у комшијском дербију на Чаиру.

У току је била судијска надокнада времена, буквално последњи секунди, када је Ђорђе Јовановић центрирао пред гол домаћих, Стојиљковић је чекао лопту на другој стативи, стигла је она до Станојловића, који је успео да је убаци у мрежу, за коначних 1:1. Срећа је овога пута била на страни Напретка, а још се доказало да када промашиш своје шансе стигне те казна.