Напредак у Нишу изгубио од Радничког са 3:2! КАТАСТРОФА!

Напредак је наставио своју црну серију. У дербију централне Србије изгубио је од Радничког у Нишу са 3:2 и сада је, после осмог кола, засео на само дно суперлигашке лествице.

Чарапани су меч на Чаиру започели фантастично, а завршили катастрофално. После само шест минута, Крушевљани су водили са 2:0 и имали играча више. После фаула над Бојаном Матићем искључен је Јамкам, а слободан ударац мајсторски је извео Крстић и постигао сјајан погодак. Матић је, поново, био у акцији, асистирао је Бастајићу, а он је ефектно шутирао и дуплирао предност гостујућег тима.

Непуних пет минута касније слављеник Бастајић је постао трагичар. Повлачио га је Никола Аксентијевић, а у жељи да му се отргне, погодио је десног бека домаћих лактом и после провере у ВАР соби – добио директан црвени картон. То је био почетак катастрофе Чарапана, која је потом уследила.

У једнаком односу снага Мераклије су кренуле у офанзиву и у 28. минуту постигле први гол. После центаршута са леве стране Саша Марјановић је погодио небрањени део мреже голмана Петрића. Нишлије су имале шансу за изједначење у 44. минуту, али је Напретков голман успео да одбрани. Умало да се Радничком обије о главу тај промашај – у другом минуту судијске надокнаде Мићин је погодио стативу.

Чарапани су друга два гола примили из прекида. Бивши капитен Чарапана Марјановић је, после корнера, у 55. минуту изједначио на 2: 2, а победоносни гол је дао Никола Штулић у 81. минуту и донео победу домаћину. Катастрофа.

Последњи је тренутак да Управа и стручни штаб седну за сто и детаљно изанализирају постојећу ситуацију, која је трагична и неподношљива, и донесу одговаракуће одлуке. Напредак је спао на последње место, а у следећем колу дочекује Младост ГАТ из Новог Сада.