Одиграни мечеви 2. кола ПЛС, Темнић 1924 није успео да освоји бодове у Новом Саду

Пред 500 гледалаца на стадиону на “Сланој Бари” у Новом Саду одиграна је и последња утакмица 2. кола Прве лиге Србије између домаћег Пролетера и Темнића 1924 из Варварина која је завршена у корист домаћина.

На самом почетку меча, у првом нападу, Сибиновић је имао прилику, али је на жалост његов ударац блокирала одбрана Пролетера, док је у другој половини меча и Радовановић имао пар добрих шанси.

Домаћини су дошли у вођство у 32. минуту поготком Владимира Пераловића, да би на самом старту другог полувремена капитен Пролетера Новаковић повећао вођство голом из пенала на 2:0, док се у листу стрелаца у 50. минуту уписао и Миросављев за 3:0, што је и коначни резултат овог меча.

Шеф струке Темнића 1924 Вељко Доведан извршио је све три измене тако да је прво Матију Павловића на терену заменио Игор Павловић, уместо Марка Станојевића у игру је ушао Милан Петровић, а затим је Зорана Марушића заменио Никола Рајковић.

У односу на меч првог кола ПЛС одиграног у Крушевцу против Пироћанаца, у стартној постави варваринског прволигаша није се налазио Милош Петковић због повреде на претходном мечу. Дрес Темнића 1924 данас није обукао ни једно од највећих појачања у прелазном року, некадашњи играч Рада и Партизана Предраг Лука.

У стартној постави Темнића 1924 налазили су се Јокић Петар, Вукајловић Душан, Миленковић Борко, Радовановић Андрија, Жерјав Горан, Лазаревски Владе, Сибиновић Стефан, Марушић Зоран, Мајдевац Андрија, Станојевић Марко и Павловић Матија, док су на клупи седели Додић, Мијоков, Тодоровић, Петровић, Радовић, Рајковић и Игор Павловић.

У осталим мечевима 2. кола Прве лиге Србије, одиграним протеклог викенда, Бежанија је савладала Слободу са 4:0, Динамо Инђију са 2:0, Јагодина је поражена на свом терену од београдског Синђелића са 0:1, Раднички из Крагујевца је славио у Горњем Милановцу против домаћег Металца са минималним резултатом од 0:1. У Добановцима и Челареву су одиграни ремији између Будућности и Телеоптика (1:1) и ЧСК Пиваре и Новог Пазара (2:2), док у Бачкој Тополи на мечу између ТСЦ-а и Радничког из Пирота није било голова.

3. коло ПЛС игра се следећег викенда када ће варварински прволигаш Темнић 1924 на “Мичетовом стадиону” у Крушевцу дочекати екипу са Бежанијске косе.