Помоћник председнице општине Трстеник Владимир Дачић потписао је у Министарству заштите животне средине у Београду уговор за реализацију пројекта озелењавања градског кеја у Трстенику. Реч је о пројекту чија је укупна вредност 2.400.000 динара, а који има за циљ унапређење животне средине, повећање зелених површина и стварање пријатнијег амбијента за све грађане.

Према речима Владимира Дачића, локална самоуправа наставља са реализацијом активности које доприносе здравијем, лепшем и одрживијем окружењу.

“Настављамо са озелењавањем града и са спровођењем пројеката који доприносе здравијем, лепшем и одрживијем окружењу за све грађане Трстеника. Вредност овог пројекта је 2.400.000 динара и овом приликом захваљујем Министарству које нам је омогућило његову реализацију. У оквиру пројекта биће формиран заштитни зелени појас са око 300 нових садница, чиме ће кеј бити лепши и уређенији, а уједно ће то бити и значајан допринос квалитетнијој животној средини”, истакао је Дачић.

Реализацијом овог пројекта градски кеј добиће нови изглед, а садња око 300 стабала допринеће смањењу загађења, повећању зелених површина и стварању пријатнијег простора за рекреацију и боравак грађана.

Ова инвестиција представља наставак активности Општине Трстеник усмерених ка очувању животне средине и унапређењу квалитета живота, уз подршку Министарства заштите животне средине, са циљем да се кроз одрживе пројекте гради здравија и зеленија будућност за све становнике општине.

0 0 гласова
Гласање за чланке