Categories: Друштво

Патријарх српски Порфирије 31. октобра у Манастиру Светог Луке у Бошњану

Његова Светост Патријарх српски господин Порфирије посетиће у понедељак, 31. октобра, на дан храмовне славе, Манастир Светог апостола и јеванђелисте Луке у Бошњану.

На дан славе Манастира Светог апостола и јеванђелисте Луке Патријарх Порфирије ће служити Свету архијерејску литургију у Манастиру од 10 часова, док ће свечани дочек српског Патријарха бити организован у 9:30.

Тога дана биће обављен и чин освећења “Царског звона” које је допремљено недавно из звоноливнице из Санкт Петербурга, дар Манастиру Светог апостола и јеванђелисте Луке из Русије.

3 2 гласова
Гласање за чланке

О аутору

Више од аутора

Претплати се
Обавести ме о
guest

0 Коментари
стари
нови Највише гласова
Повратне информације
Прикажи све коментаре

Још информација

Categories Друштво

Црвени крст Варварин обишао социјално угрожена домаћинства поводом Месеца солидарности

У оквиру “Месеца солидарности” и поводом обележавања Међународног дана сузбијања сиромаштва, Црвени крст Варварин, у…

Опширније
Categories Друштво

“Сејачи среће” улепшали игралиште и теретану у Селу Варварин

Удружење “Сејачи среће”, које окупља младе људе посвећене развоју и добробити своје заједнице, реализовало је…

Опширније
Categories Друштво

Трстенички Црвени крст низом активности обележио октобарске хуманитарне дане

После успешно спроведене акције добровољног давања крви поводом Дана општине Трстеник, Црвени крст Трстеник наставио…

Опширније