Почео Турнир Месних заједница општине Варварин, победе Залоговца и Орашја, Бошњане и Обреж поделили бодове

Утакмицама првих парова група А, Б и Ц званично је почео турнир месних заједница општине Варварин у малом фудбалу. Прве вечери одигране су три утакмице, екипа МЗ Залоговац савладала је Горњи Катун резултатом 3:2, МЗ Бошњане и Обреж поделиле су бодове и меч привеле крају резултатом 1:1, док је Орашје било боље од Избенице и славило са 3:1.

Први дуел је био најнеизвеснији, повела је екипа из Горњег Катуна поготком Виктора Петровића, а Залоговци су изједначили преко Владана Илића. Ново вођство горњокатунцима је обезбедио Слободан Тодоровић, да би Далибор Милановић прво довео екипу МЗ Залоговац до изједначења, а затим и до преокрета и прва три бода у групи А.

У другом сусрету, између МЗ Бошњане и Обреж, видело се доста шанси, први су повели Обрежани поготком Драгана Рајковића, да би у последњем минуту сусрета бод Бошњану обезбедио Страхиња Анђелковић.

Представници МЗ Орашје вечерас су остварили најубедљивију победу. Повели су голом Алексе Љубомировића, а затим је Никола Николић дуплирало предност. Избеничани су запретили у другом полувремену, Драган Пантић је смањио предност на 2:1, да би у самом финишу меча Алекса Љубомировић оверио победу и поставио коначних 3:1.

Турнир се наставља, другог дана су на програму још три дуела, у 20:00 на школском полигону у Варварину сусрешће се екипе Месних заједница Варварин и Село Варварин, у 20:50 Мареново и Бачина и у 21:40 Доњи Катун и екипа месних заједница Горњег Темнића.

Организатори турнира су Општина Варварин и Спортски савез Варварин, награда за прво место износи 100.000,00 рсд, друго место 40.000,00 рсд и треће 20.000,00 рсд.