Categories: Туризам

Почиње 21. Врњачки карневал: Спектакл музике, плеса и забаве од 13. до 20. јула

Једна од највећих туристичких манифестација у Србији, “Међународни врњачки карневал”, почиње у недељу у Врњачкој Бањи и трајаће до 20. јула. Овогодишње, 21. издање карневала окупиће хиљаде посетилаца и донети осмодневни програм богат концертима, дечјим садржајима, уличним перформансима, маскенбалима и културним дешавањима за све генерације.

Карневал ће бити свечано отворен 13. јула, у 20 сати, на Платоу код врапца, након чега следи плесно вече и концерт Пеђе Јовановића. Највећа атракција, као и сваке године, биће велика међународна карневалска поворка, заказана за суботу, 19. јула, на Променади. Поворка ће окупити бројне учеснике из земље и иностранства, у раскошним костимима, уз музику, плес и карневалску еуфорију.

Током седам дана карневала наступиће звезде поп и народне сцене попут Драгане Мирковић, Хариса Џиновића, Ангелине, Пеђе Јовановића, Маје Маринковић, Гилета и Зденка Колара, а планирани су и догађаји као што су избор за МИС Србије, фолклорне вечери, дечје представе, уметнички илузионистички шоу-програми, као и бројне музичке и плесне тачке.

У оквиру пратећег програма, биће одржани Сајам цвећа и старих заната, изложбе фотографија, спортска надметања попут такмичења у брзом шутирању тројки и избора за најјачег човека, али и Карневалски радио, који ће свакодневно емитовати уживо са терасе биоскопа.

Значајни догађаји укључују: 14. јул: Концерт Маје Маринковић (21:00) и Драгане Мирковић (22:00); 15. јул: “Врњачка музичка ноћ” (Hurricane, Емир Лапсус, Милош Стојковић Хени, Дарко Лазић, Александра Младеновић…) (21:30); 16. јул: Концерт Хариса Џиновића (22:00); 17. јул: Карневалско вече танга и концерт Ангелине; 18. јул: Велико рок вече са Гилетом (Електрични оргазам) и Зденком Коларом (Идоли); 19. јул: Међународна карневалска поворка; 20. јул: Завршно вече уз више концерата и плесни фестивал.

За љубитеље уметности, отворена је изложба “А сада нешто сасвим другачије – Летећи циркус Монтија Пајтона” у Народној библиотеци “Др Душан Радић”.

Врњачка Бања је и овог јула српска престоница добре енергије, забаве и културе, а организатори позивају све грађане и туристе да постану део незаборавне карневалске авантуре.

0 0 гласова
Гласање за чланке

О аутору

Главни и одговорни уредник портала.

Више од аутора

Претплати се
Обавести ме о
guest

0 Коментари
стари
нови Највише гласова
Повратне информације
Прикажи све коментаре

Још информација

Categories Туризам

Тољевац спреман за гастрономски спектакл – VIII “Тољевачка купусијада” 31. августа

У порти храма Светог Архангела Гаврила у Тољевцу, у недељу 31. августа, одржаће се осма…

Опширније
Categories Туризам

Музика, ватромет и авантура – манифестација “Трстеник на Морави” освојила све генерације

Током протеклих седам дана, традиционална манифестација “Трстеник на Морави” донела је богат програм за све…

Опширније
Categories Туризам

Одржани IV “Врденовачки дани”: Ко је најбрже попио, а ко најбоље скувао?

Четврто издање манифестације “Врденовачки дани”, која се од 2022. године одржава у једном од најлепших…

Опширније