Categories: Друштво

Прва берба грожђа у цркви Свете Тројице у Трстенику

У порти трстеничке цркве “Света Тројица” по први пут су бивши председник општине Трстеник Александар Ћирић и садашња председница Милена Турк, у присуству свештеника и грађана, симболично обавили бербу грожђа.

Да подсетимо да је пре две године чудотворну лозу Светог Симеона из Манастира Хиландар у порти ове трстеничке цркве, у присуству председника Ћирића, засадио мештанин Селишта Ранко Пантелић.

“Трстеник може да се похвали тиме што је тај први корен хиландарске лозе из винограда у Хиландару посађен управо овде у порти трстеничке цркве. Ево данас присуствујемо и првој симболичној берби грожђа и сви који су са нама присутни могли су појести по један грозд. Могу слободно рећи да је од тренутка садње до данас наша општина, наша локална самоуправа, на путу напредка и надамо се да ће и даље тако бити”, рекао је том приликом члан Општинског већа проф. Иван Нешић.

0 0 гласова
Гласање за чланке

О аутору

Новинар и публициста, сарадник портала за подручје општине Трстеник од 2016. године.

Више од аутора

Претплати се
Обавести ме о
guest

0 Коментари
стари
нови Највише гласова
Повратне информације
Прикажи све коментаре

Још информација

Categories Друштво

In memoriam: Верица Поповић

У Специјалној болници за интерне болести у Врњачкој Бањи завладали су туга и бол поводом…

Опширније
Categories Друштво

Мања Грчић нова генерална директорка РТС-а

Управни одбор Јавне медијске установе Радио-телевизије Србије донео је одлуку о именовању Мање Грчић за…

Опширније
Categories Друштво

Општина Варварин наставља инфраструктурни развој уз подршку државе

Председница општине Варварин др Виолета Лутовац Ђурђевић и шефица Одсека за урбанизам и грађевинарство Општинске…

Опширније