Раднички (Пирот) славио у дербију против Темнића 1924 (ВИДЕО)

У оквиру 21. кола Српске лиге Исток, на стадиону “Драган Николић” у Пироту, домаћи Раднички славио је над екипом Темнића 1924 резултатом 2:1 (1:0) и тако преузео лидерску позицију на табели. После овог пораза Варваринци имају исти број бодова као и Пироћанци, али Раднички има бољи скор у постигнутим головима.

Домаћини су повели у 45. минуту поготком Александра Стојковића, који се други пут на овом мечу у листу стрелаца уписао у 55. минуту после досуђеног пенала од стране главног судије после одличне одбране фудбалера Темнића 1924, а због тога што је лопта ударила једног од гостујућих фудбалера у руку.

Једини погодак за Темнић 1924 на овој утакмици постигао је Драган Миловановић у 69. минуту пославши неодбрањив пројектил са шеснаест метара према голу Радничког па је овај дерби 21. кола Српске лиге Исток завршен резултатом 2:1 у корист домаћина.

После 21. одиграног кола на табели води Раднички (П) са 51 бодом, колико има и другопласирани Темнић 1924, затим следе Цар Константин и Будућност са по 39 бодова и Моравац Орион са 37. На зачељу табеле налазе се Пуковац са 13, Радан и Ртањ са по 17, Јединство (П) са 18 и Раднички (С) са 20 освојених бодова у досадашњем делу првенства.