Радник у Сурдулици победио Напредак са 1:0, еврогол Андрије Радуловића

Радник је на свом терену у Сурдулици био успешнији од Напретка и освојио важна три бода у борби за опстанак. Од самог старта домаћин је кренуо на све или ништа и то је брзо уродило плодом. Андрија Радуловић је у 9. минуту распалио по лопти и постигао еврогол. Право ремек дело. Никола Петрић је мало изашао, а питање да ли би одбранио и да је био на самој гол линији. Ретко, ретко леп гол.

Утакмица је била отворена, снаге изједначене, што на крају доказује и однос 51: 49 у поседу лопте за домаћина. Напредак се трудио да изједначи, али није било правих и осмишљених акција. Чак је домаћин могао да дуплира предност, када је Милан Макарић погодио пречку, а Напредак имао срећу. Затресао је, додуше, Чечарић мрежу Сурдуличана у 26. минуту, али гол није признат, јер је утврђено да је лопта у зачетку акције изашла у аут.

На крају Напредк је доживео свој 15. пораз у сезони, други после оног на “Чика Дачи”, а Радник са више снаге и самопоуздања улази у борбу за опстанак кроз плеј – оф. Чарапани овај део сезоне завршавају на десетом месту са 31 бодом, а Сурдуличани су 15. са 23 бода.