Напредак изгубио од Вождовца у Београду са 3:0: Мат у три потеза блицкригом

Фудбалери Напретка изгубили су на терену СЦ “Стадион” у Београду од домаћина – Вождовца са 3:0, у утакмици трећег кола плеј-офа Супер лиге Србије. Питање победника Вождовац је решио у првом полувремену, за само седам минута правим блиц-кригом и матом у три потеза, од 21. до 28 минута када је постигао сва три гола.

Праву седмоминутну голеаду отворио је Милош Миловић у 21. минуту, када је, главом после корнера са ивице петерца, погодио мрежу Васиљевића. Прави нокаут Чарапани су доживели после само два минута, када је Александар Ћирковић у казненом простору Напретка преварио двојицу играча гостију и погодио за 2:0. А затим је уследио прави дебакл осмопласиране екипе Супер лиге, која ће вероватно остати на тој позицији и по завршетку плеј офа. Милош Пантовић је у 28 минуту брз напад домаћина круснисао голом за коначних 3:0.

Београдски змајеви су уписали 13 победу у домаћем шампионату и преузели четврту позицију на табели са 47 бодова, колико има и Раднички из Ниша, а Напредак је осми са десет бодова мање и са сва три пораза у плеј – офу.

Фудбалери Вождовца ће у наредном колу гостовати ТСЦ-у у Бачкој Тополи, а Напредак ће дочекати Партизан.