Рибничани напунили мрежу Доњег Копаоника, Јухор у Мајдеву освојио један бод, Млади радник поражен на свом терену

После опсежних припрема и одиграних пријатељских утакмица, фудбалери Рибника су на старту Прве Расинске окружне лиге, на свом терену у Горњем Рибнику, бољом и ефикаснијом игром декласирали гостујући ФК Доњи Копаоник резултатом 8:0 и тако са три нова бода најавили борбу за освајање врха табеле.

Први погодак пао је већ у 1. минуту после лепе акције домаћина, а у листу стрелаца уписао се Душан Ђонић, најбољи играч на терену, али и најбољи стрелац. Тоскић је у 37. минуту постигао други погодак за Рибник и са овим резултатом се отишло на одмор. У наставку бележимо серију погодака домаћих играча, на сцени као што рекосмо Душан Ђонић у 63. 67. и 73. минуту, а затим Тоскић другим погодком повећава вођство у 80. Караџић у 81. и на крају Рајковић у 83. минуту поставља крајњи резултат 8:0 за изабранике тренера Банета Трнавца.

Делегат сусрета Србимир Анђелковић из Крушевца добро је обавио свој посао и оценио ову утакмицу фер и коректном и суђење добром оценом. Сусрет је водио главни судија Ђорђе Анђелковић са помоћницима Бојаном Милићем и Бојаном Ивковићем (сви из Крушевца). Жутим картонима кажњени су домаћи играч Караџић и гостујући Миливојевић и Глигоријевић док је њихов играч Степић поцрвенео због другог жутог картона.

Три бода уливају наду за још боље и ефикасније игре Рибничана, а тренер Бане Трнавац верује у нове успехе и остварење циља које је на почетку сезоне поставило руководство клуба.

Протеклог викенда одигране су и остале утакмице 1. кола Прве лиге Расинског округа, па је тако Мачковац славио на свом терену против Наупара са 2:1, Паруновац и Јастребац из В. Шиљеговца поделили су бодове у мечу без голова, 13. Април из В. Ломнице савладао је Благотин из Пољне са 4:1, Слога из Мајдева и Јухор из Обрежа играли су 1:1, бруски ФУД је у Бачини славио са 3:0, злегињски Виноградар је у В. Шиљеговцу домаћем Кнез Лазару 2015 узео бодове у мечу где је резултат био 5:2 у корист гостију, Шанац је у Дашници савладао домаћу Слогу са 5:3, док је меч између Читлука и Купаца завршен без голова.