Categories: Спорт

“Рокада” победник екипног првенства Расинског округа у шаху, следи бараж за већи ранг

Протеклог викенда у Александровцу одиграно је екипно првенство Расинског округа у шаху где су шахисти Шах клуба “Рокада” из Варварина однели убедљиву победу одигравши првенство без пораза. Оно што следи је бараж за пласман за већи ранг са крушевачким “Чарапанима” у коме је Варваринцима довољан и реми како би постали чланови Српске лиге.

На екипном првенству Расинског округа у шаху такмичило се 5 екипа, “Расина” из Плеша, “Липова” и “Омладинац” из Врњачке Бање, “Чарапани” из Крушевца и “Рокада” из Варварина. Првенство се играло на 8 табли, а Варварин и “Рокаду” представљали су Славољуб Зарић, Петар Чопа, Момир Пурић, Милован Рајић, Сања Ћурлић, Драган Стефановић, Иван Јовановић и Милан Јанковић.

Шах клуб “Рокада” основан је 22. децембра 2016. године, а у марту ове године организовали су и први рапид турнир у Варварину “Рокада 2018” који је окупио 70 учесника међу којима се нашло и два велемајстора, седам ФИДА мајстора, као и два интернационална мајстора.

0 0 гласова
Гласање за чланке

О аутору

Новинар, главни и одговорни уредник портала.

Више од аутора

Претплати се
Обавести ме о
guest

0 Коментари
стари
нови Највише гласова
Повратне информације
Прикажи све коментаре

Још информација

Categories Спорт

Велики успех каратисткиња “Темнића” на турниру у Врњачкој Бањи

Протеклог викенда у Врњачкој Бањи одржан је 22. Интернационални турнир “Врњачка Бања Опен”, који је…

Опширније
Categories Спорт

Фудбалски спектакл у Ћићевцу: Слога нови првак и будући зонaш

У последњем колу Прве Расинске окружне лиге, фудбалери Слоге из Ћићевца приредили су спектакл за…

Опширније
Categories Спорт

Напредак победио Младост ГАТ у баражу за Суперлигу, “џокер” Стојиљковић донео опстанак

Напредак је победио екипу Младости ГАТ из Новог Сада у баражу за Суперлигу (1:0) и…

Опширније