Темнић 1924 до победе у финишу

Фудбалери Темнића 1924 савладали су у 10. колу Српске лиге Исток екипу нишког Цар Константина и тако учврстили лидерску позицију на табели у односу на другопласираног Заплањца који је ремијем у Прахову успео да дође до једног бода.

Варваринци су одлично ушли у меч, имали пар добрих прилика, па тако у 22. минуту, после корнера, млади Андрија Пеливановић одлично прихвата лопту и шаље је иза леђа немоћног голмана гостију Перића за 1:0, што је био и резултат првог дела меча. “Царићи” од самог старта другог полувремена покушавају да дођу до изједначења, што су и остварили преко Милана Лазаревића у 63. минуту.

У наставку игре и једна и друга екипа пропустиле су доста шанси, а публика на стадиону крај Велике Мораве видела је и неколико феноменалних одбрана чувара мреже Темнића 1924 Петра Јокића који је при самом финишу меча одбранио и ударац фудбалера нишке екипе упућен са неких тридесетак метара када је лопту буквално избио из ракљи.

Играо се 91. минут, таман су сви мислили да је све већ готово и да ће данашњи противници да поделе бодове, али после добро изведеног аута лопта долази до Миркаила који је главом прослеђује Радовановићу, који је, исто главом, шаље у мрежу Перића за коначни резултат од 2:1.

После 10 одиграних кола Темнић 1924 води на табели са 25 бодова, Заплањац је други са 22, док је Раднички из Пирота трећепласирана екипа са 21 бодом. На зачељу табеле налазе се Пуковац и Радан са по 4 бодова, док Јединство (П) и ГФК Дубочица имају по 7.

Резултати 10. кола Српске лиге Исток: СФС Борац – ОФК Синђелић 0:3, Трстеник ППТ – Радан 2:0, Ртањ – Јединство (Б) 2:0, Јагодина – Раднички (С) 1:0, Темнић 1924 – Цар Константин 2:1, Дунав – Заплањац 0:0, Моравац Орион – ГФК Дубочица 4:1, Раднички (П) – Пуковац 4:0 и Будућност – Јединство (П) 5:1.

Наредно коло игра се већ у среду, а Варваринци овог пута гостују у Свилајнцу домаћем Радничком где очекују нова три бода.