Темнић 1924 и Раднички 1923 одиграли нерешено у Крушевцу

У премијерном мечу 11. кола Прве лиге Србије, правом шумадијском дербију, фудбалери Темнића 1924 одиграли су нерешено са екипом Радничког 1923 из Крагујевца (2:2). Интересантна је чињеница да гости, све до ове утакмице, нису забележили ни један пораз на гостовањима у досадашњем делу првенства, а такође у четири претходна меча у гостима нису примили ни један гол.

“Црвени ђаволи” су у овом мечу кренули добро, па је већ у 5. минуту игре Саша Марковић довео госте у вођство поготком после корнера, да би капитен Радничког 1923 Александар Варјачић, шутом из слободног ударца, удвостручио предност Крагујевчана у 23. минуту, па се на одмор отишло са резултатом који је био у корист гостију.

Од самом старта другог полувремена фудбалери Темнића 1924 су се пробудили и после само 5 минута игре, у 50. минуту, сјајни Предраг Лука савладао голмана гостију Раичевића и ублажио предност. У 54. минуту поново сјајни Лука додаје лопту Николи Рајковићу који је шаље иза леђа голмана гостију.

И у наставку виђена је оштра игра на обе стране, обе екипе су се бориле да дођу до сва три бода, па је тако Ристић на самом крају меча пропустио лепу шансу којом би играчи Темнића 1924 победом крунисали добро показану игру у другом полувремену.

Фото. Александар Јовановић

“Радовановић ће највероватније ујутру изаћи из болнице. Он још увек има болове у глави, а задобио је и лакши потрес мозга – Славољуб Благојевић, генерални секретар Темнића 1924.

У 88. минуту игре је дошло и до судара два играча када је главни судија на мечу Милан Митић доделио други жути картон фудбалеру Темнића 1924 Андрији Радовановићу који је лежао на земљи и кога је екипа Хитне помоћи, због потреса мозга, одатле одвезла на одељење крушевачке Опште болнице.