Темнић 1924 изгубио од Инђије у Крушевцу

У премијерној утакмици 13. кола, на “Мичетовом стадиону” под Багдалом екипа Темнића 1924 поражена је од Инђије са резултатом од 0:2 (0:0). Једини стрелац на овом мечу био је фудбалер гостију Слађан Никодијевић који је постигао оба гола.

После изједначене игре у првом полувремену и пропуштене шансе Стефана Сибиновића, који је пао пар метара испред гола гостију, а што главни арбитар утакмице није оценио као казнени ударац у корист домаћих, гости су повели у 60. минуту поготком Слађана Никодијевића са беле тачке када је, према оцени главног судије Марковића, Андрија Радовановић фаулирао играча Инђије Бојана Ковачевића.

Коначан резултат поставио је поново Никодијевић при асистенцији Ковачевића, тако да су гости из Крушевца у Инђију однели цео плен.

Шеф струке гостију Срђан Благојевић истакао је да је ово била једна веома напорна утакмица, пре свега због терена који је онемогућио једну допадљивију игру за гледаоце и приметио да су се фудбалери Темнића 1924 у првим минутима игре боље снашли.

“Домаћин је, морам да признам, првих 15 минута боље отворио утакмицу, боље се снашао на терену, био доста агресиван, створио доста прекида испред нашег гола и претио на тај начин, али оног тренутка кад смо ми одговорили истом мером ситуација се мало променила на терену и успели смо да изнивелишемо дешавања”, рекао је Благојевић.

Он је и додао да су фудбалери Инђије друго полувреме одиграли као и што су замислили и постигли два поготка и тако привели утакмицу крају, истакавши задвољство због нова три бода, која гостима много значе и из разлога што су победили много добру екипу Темнића 1924 са квалитетно офанзивном “транзицијом”.

Шеф стручног штаба Темнића 1924 Радмило Раца Јовановић оценио је да, када екипа после доста шанси не постигне погодак, да следи казна и честитао гостима на победи.

После ове утакмице екипа варваринског прволигаша остала је на 12. позицији на табели са 13 бодова, док је Инђија напредовала за две позиције и сада је шеста са 18 бодова. У следећем колу фудбалери Темнића 1924 гостују Слободи у Ужицу, док екипа Инђије дочекује на свом терену Раднички из Пирота.