Темнић 1924 изгубио од Радничког 1923 у шумадијском дербију, Максвел са два метра промашио гол

На стадиону “Чика Дача” у Крагујевцу, пред око 500 гледалаца, фудбалери Темнића 1924 поражени су од домаћег Радничког 1923 резултатом од 4:2 (1:0). Крагујевчани су овом победом осигурали опстанак у Првој лиги Србије, док су Варваринци и даље у зони испадања, са слабим шансама за опстанак у друголигашком друштву.

Од самог почетка утакмице кренула је борба за бодове, па већ у 6. минуту меча домаћи долазе до шансе када је Миљуш шутирао према голу Темнића 1924, али је лопта ипак само “очешала” пречку. Запретили су и гости, Предраг Лука је ударцем главом покушао да убаци лопту у мрежу Радничког 1923, али лопта није ушла у гол.

У 36. минуту Варјачић, после дуела са Милошем Тинтором, пада у шеснаестерац Варваринаца, а судија Далибор Манојловић из Књажевца показује на белу тачку са које је прецизан био Ненад Ђурђевић.

На паузу се отишло са минималним вођством домаћина, а у наставку меча гледаоци су могли да виде праву голеаду где су се обе мреже затресле чак пет пута.

Варваринци су од самог старта другог полувремена запретили, прво у 50. минуту преко Зорана Марушића, да би само три минута касније дошло до, можемо слободно рећи, промашаја године у српском фудбалу. Марушић у казненом простору Радничког 1924 одузима лопту Варјачићу, шаље је према Максвелу који са два метра лопту шаље изнад празног гола Крагујевчана и то при резултату од 1:0. До другог гола на овој утакмици долази у 56. минуту када је, после корнера, лопту сачекао Лазар Петровић и убацио у мрежу за резултат од 2:0.

Предраг Лука у 60. минуту се лако ушетао у казнени простор домаћих, где је оборен од стране Милана Илића после чега је судија Манојловић морао да досуди једанаестерац који је успешно реализовао Игор Павловић за резултат од 2:1.

Тренер “црвених ђавола” Славиша Ковачевић у 66. минуту уводи младог Јована Лукића који само два минута касније евро голом са двадесет метара шаље лопту у горњи десни угао и повећава вођство свог тима на 3:1.  У 70. минуту исти играч покушава да се и по други пут упише у листу стрелаца, али овог пута није био прецизан.

Зоран Марушић, после неколико лепих дриблинга, упошљава Предрага Луку у 73. минуту који је лопту шаље иза леђа леђа Лазара Раичевића и смањује предност на 3:2. У 75. минуту Варјачић пролази по десној страни, лопту шаље према Ђурђевићу који је прослеђује Лукићу који постиже други погодак на овом мечу и поставља коначан резултат од 4:2.

Четири кола пре краја првенства Прве лиге Србије Темнић 1924 заузима 13 позицију са 25. освојених бодова, дом су Крагујевчани осми на табели са 36. У следећем, 27. колу, варварински прволигаш дочекује земунски Телеоптик и у наредних четири кола не сме да изгуби ни једну утакмицу ако жели да опстане у овом рангу такмичења.