Трстеник ППТ у борби за опстанак у Српској лиги Исток

После пораза у гостима од Радана резултатом 4:0, фудбалери Трстеника ППТ истим резултатом су у 24. колу Српске лиге Исток, пред 150 гледалаца на стадиону крај Западне Мораве, савладали Озрен из Сокобање.

Домаћи су у овај сусрет ушли без неколицине стандардних првотимаца, али су ипак успели да забележе важну победу и остану у даљој борби за опстанак. Од самог почетка Трстеничани су кренулу офанзивно и данас троструки стрелац Смиљковић у 16. минуту искористио је продор и леп центаршут Вукосављевића са леве стране и погодио мрежу голмана Јовановића. У 18. минуту домаћи су могли да повећају вођство, али је Васиљевић био непрецизан. Међутим, после добре асистенције Апостоловића у 20. минуту 2:0 за Трстеник ППТ, стрелац поново Смиљковић.

Ово је био и резултат првих 45 минута утакмице, а у наставку у 50. минуту бележимо зрелу прилику гостију. Стојковић је шутирао са неколико метара, а сјајном одбраном истакао се голман домаћих Миодраговић. После центаршута Васиљевића играч Озрена Перовић играо је у свом шеснаестерцу руком и судија Душан Миладиновић из Ниша оправдано је показао на белу тачку. Прецизан је био Смиљковић и то је био његов хет трик и вођство Трстеничана 3:0. Крајњи резултат 4:0 за домаће поставио је Пуношевац после лепе акције Васиљевића.

После одиграног 24. кола Трстеник ППТ је на 13. месту табеле са освојених 28 бодова, а у наредном 25. колу Трстеничани су поново домаћини, овога пута екипи Ртња.