Темнић 1924 славио минималним резултатом у комшијском дербију, једини стрелац Милошевић

У комшијском дербију између фудбалера Темнића 1924 и Трстеника ППТ, одиграном у Варварину у оквиру ванредног, 32. кола Српске лиге Исток, славили су домаћини минималним резултатом од 1:0 (0:0). Варваринци већ у недељу 2. јуна путују за Бољевац где их очекује домаћа екипа Ртња.

Током целог првог полувремена мрежа се ни једном није затресла, једини гол виђен је у 69. минуту када је, после корнера, млади Јован Милошевић спремно сачекао лопту и послао је иза леђа чувара мреже Трстеничана.

У самом финишу првенства Варваринци су на другој позицији са 77 освојена бода, док им Раднички из Пирота бежи за четири бода и заузима прву позицију са 81. Јагодина је трећа са 61, затим следе Будућност из Поповца са 60 и Цар Константин са 57. У зони испадања су Пуковац са 13, Раднички (С) са 27, Ртањ са 28 и Јединство (П) са 33 бодова.

Резултати 32 кола Српске лиге Исток: Темнић 1924 – Трстеник ППТ 1:0; СФС Борац – ГФК Дубочица 1:1; Пуковац – Заплањац 5:6; Јединство (П) – Цар Константин 1:0; Будућност – Раднички (С) 10:0; Раднички (П) – Јединство (Б) 5:0; Моравац Орион – Радан 2:2; Дунав – ОФК Синђелић 1:0 и Јагодина – Ртањ 1:0.