Темнић 1924 славио у комшијском дербију над Јагодином

Фудбалери Темнића 1924 победили су у Параћину, у комшијском дербију, слабашну екипу Јагодине са 4:2 (1:1) и после 23. кола заузимају 13. позицију на табели са 25 бодова, само један мање од Бежаније која је тренутно изван зоне испадања.

После само седам минута игре гости су повели поготком Андрије Милића из слободног ударца који је сигурно послао лопту у горњи десни угао и затресао мрежу Јокића, док непуних 9 минута касније, у 16. минуту, после шута из угла, напад Варваринаца је крунисан поготком инетрнационалца у црвеном дресу, Фердинанда Фон Фруа који свом тиму доноси изједначење.

У наставку полувремена фудбалери Темнића 1924 пропустили су неколико одличних шанси, прво Марушић, а затим Лука и Павловић, али се на одмор отишло са резултатом од 1:1.

Од самог старта другог полувремена друга прича, домаћи фудбалери су се разиграли и у 57. минуту феноменални Фердинанд Фон Фру се други пут на овом мечу уписује у листу стрелаца и преокреће резултат у корист варваринског прволигаша. У 63. минуту мрежу Андрије Катића затресао је Игор Павловић, а у 71. се у листу стрелаца уписује и Горан Жерјав.

После неколико напада и доста пропуштених шанси, стрелац првог гола за Јагодину Андрија Милић успева у 85. минуту да савлада чувара мреже Темнића 1924 и поставља коначни резултат на овом мечу, 4:2.