Тешка утакмица са доста шанси у Горњем Милановцу, Темнић 1924 није успео да освоји бодове на још једном гостовању

Фудбалери Темнића 1924, у мечу 6. кола Прве лиге Србије, изгубили су у Горњем Милановцу од домаћег Металца са резултатом од 2:0. Једини стрелац на овом мечу био је фудбалер Металца Винсент Езе који је у 66. и у 94. минуту затресао мрежу варваринског прволигаша.

Шеф стручног штаба Темнића 1924 Радмило Јовановић рекао је да не може опростити својим изабраницима велики број пропуштених шанси у току првог полувремена, као и у наставку игре.

“После игре који смо показали у првом полувремену и што нисмо постигли голове, заслужено смо изгубили. Честитам противнику на победи и нисам џабе рекао да су они фаворити за освајање првог места на табели”, каже Јовановић и додаје да је доста тога постигнуто упркос томе што је Темнић 1924 у ову утакмицу ушао без четири стандардна играча.

Тренер Металца Милош Крушчић приметио је да је ово била веома тешка и напета утакмица и да, после три узастопне победе, није било лако задржати фокус и пут којим је Металац кренуо, као и резултати које је почео да постиже и истакао да је главни и основни циљ био да се настави тим темпом.

“Ми смо играли против једне екипе која је доста искусна и која, иако је ушла у овај ранг, није променила доста играча у односу на тај нижи ранг када су ушли у ПЛС, тако да смо знали да играмо против једне искусне и уигране екипе и да нам сигурно неће бити лако”, истакао је  Крушчић.

После 6. кола Прве лиге Србије Темнић 1924 заузима 10. позицију на табели са 9 бодова, док наредног викенда у Крушевцу дочекује екипу ЧСК Пиваре из Челарева.