Завршен турнир у баскету на Омладинском тргу у Трстенику

У протеклих 8 дана централни догађај у Трстенику био је традиционални турнир у баскету 3 на 3, или “Streetball chalenge Trstenik 2017” који је отворио трстеничанин, најбољи кошаркаш у Аустријској Бундес лиги, Предраг Пеђа Милетић.

Сваке вечери Омладински трг био је пун посетилаца, учествовало је преко 170 такмичара из 37 екипа и  то сениора, кадета, пионира, млађих пионира и ветерана. Као и до сада, финални део турнира био је најинтеренсантнији, у категорији сениора и ветерана победници су екипе “Рођино кафанче” и Спортска кладионица “Пин бет” из Трстеника.

Награде најуспешнијима на овом турниру уручили су председник општине Трстеник Александар Ћирић, његов заменик Љубиша Марковић, члан Опоштинског већа задужена за спорт Нада Сарић, председник Спортског савеза Трстеник Рашо Лешевић и директор трстеничког Спортског центра Саша Крстић.

Представници победничких екипа изразили су задовољство за организацију, услове и бројну публику која је сваке вечери посматрала утакмице, а по први пут било је организовано такмичење “1 на 1” и “најпрецизнији тројкаш”.

Такмичила се и једна екипа девојчица која је победила с нулом једну екипу дечака, али после нису имали среће и за мало им је измакло прво место, рекла нам је Софија Сарић. Председник КК “Прва петолетка” Живорад Јовановић уручио је захвалнице за подршку и помоћ у организацији турнира бројним спонзорима, а задовољан у свему био је и тренер КК “Прва петолетка” Горан Лазић иначе члан Организационог одбора.