Представници локалне власти посетили су Месну заједницу Доњи Катун, где су са мештанима разговарали о реализованим активностима у претходном периоду, али и о плановима за наредне године. Састанку су присуствовали председница општине др Виолета Лутовац Ђурђевић, њен заменик Александар Павић, народна посланица у Народној скупштини Републике Србије Миљана Милојевић, председник Скупштине општине Варварин Саша Живадиновић, помоћник председнице Немања Чолић и директор ЈКП “Варварин” Владан Весић.

Током разговора са мештанима, општинско руководство осврнуло се на активности које су у Доњем Катуну реализоване у претходном периоду, уз поруку да ће улагања у ово село бити настављена и у наредном периоду. Председница општине др Виолета Лутовац Ђурђевић најавила је да ће до краја године у Доњем Катуну бити изграђено ново дечје игралиште, што представља једну од значајнијих инвестиција намењених најмлађим мештанима.

Поред тога, мештани су обавештени да ће током ове године бити асфалтиране још две улице, чиме ће бити настављено уређење путне инфраструктуре у селу.
Мештани Доњег Катуна искористили су прилику да представницима локалне самоуправе изнесу своје предлоге, проблеме и потребе, а општинско руководство поручило је да ће наставити са редовним обиласцима села и непосредним разговорима са грађанима.

Како је истакнуто, приоритети у наредном периоду биће утврђивани у складу са стварним потребама мештана, како би се обезбедили што бољи услови за живот у свим месним заједницама на подручју општине Варварин.








