Categories: Друштво

Апел за помоћ Слађани Петровић из Избенице

Хуманитарно удружење “Круг” из Јагодине покренуло је акцију помоћи Слађана Петровић (1960.) из Избенице која живи сама у изнајмљеној кући, уз минималну социјалну помоћ од 7.500,00 динара

Слађана је фебруара 2019. године, у инциденту у Избеници у коме је повређено 5 људи, задобила тешке телесне повреде, као и њен супруг Милутин који је после месец и по дана у коми подлегао повредама у Клиничком центру Ниш.

“Приликом пада испред Центра за социјални рад, оклизнувши се на лед, поломила је кључну кост, што је установљено лекарским прегледом. Рука јој је у гипсу, а према процени лекара мораће и на операцију. Ова сирота жена живи у јако тешким условима, буквално преживљава и нема никог да јој помогне, јер Петровићи нису имали деце, а село као село је са јако мало становништва које није у могућности да помогне”, саопштили су из Хуманитарног удружења “Круг”.

Из овог удружења апелују на све добре људе да се укључе у акцију прикупљања хране, огрева,као и новчаних средстава како би Слађама Петровић покрила путне трошкове и даље лечење.

“Шпорет на дрва смо јој обезбедили и однели, али јој фали огрев. Уколико уплаћујете новац, обавезно у сврху уплате упишите: За Слађану Петровић. Хуманист, пре свега”, наглашавају из Хуманитарног удружења “Круг”.

Бројеви рачуна за помоћ Слађани Петровић: динарски рачун: 160600000081525251, девизни рачун: 160600000082126748 и IBAN RS35160600000082126748.

5 1 оцена
Гласање за чланке

О аутору

Више од аутора

Претплати се
Обавести ме о
guest

0 Коментари
стари
нови Највише гласова
Повратне информације
Прикажи све коментаре

Још информација

Categories Друштво

Радна посета директора “Поште Србије” Зорана Анђелковића Варварину обележена вредном донацијом

Директор “Поште Србије” Зоран Анђелковић боравио је у радној посети Варварин, током које је Општинској…

Опширније
Categories Друштво

Директор “Поште Србије” Зоран Анђелковић посетио Варварин и Обреж: Бољи услови рада и савременије услуге

Директор “Поште Србије” Зоран Анђелковић боравио је у радној посети Варварину, где је са својим…

Опширније
Categories Друштво

Упокојила се Мати Христина, игуманија Манастира Љубостиња

Поводом упокојења Мати Христине, игуманије Манастира Љубостиња, која је преминула на велики хришћански празник Крстовдан,…

Опширније