Categories: Култура

Традиционално новогодишње књижевно вече у Трстенику

У сусрет православној Српској Новој години, чланови Књижевног клуба “Моравски токови” и Народне библиотеке “Јефимија” организовали су традиционално дружење у оквиру новогодишње књижевне вечери. Овај догађај окупио је завичајне писце и њихове госте, међу којима су овог пута биле песникиње из Александровца. Уз размену стихова и дружење, присутни су се подсетили на издавачке активности у протеклој години.

“Ово вече није било само размена стихова, већ и прилика да се осврнемо на наш књижевни рад током 2024. године. Представили смо се на бројним књижевним сусретима широм Србије, а у новембру смо организовали традиционалну манифестацију “Песничка јесен крај Мораве”, где је промовисан и наш зборник за 2023. годину. Такође, имали смо и промоцију књиге песникиње Снежане Крсмановић”, изјавио је Томислав Димитријевић Томако, председник Књижевног клуба “Моравски токови”.

Димитријевић је додао да клуб улази у нову годину с надом да ће бити још успешнија, са више нових издања како домаћих, тако и гостујућих песника, а књижевно вече је, као и увек, протекло у пријатној атмосфери, славећи лепоту писане речи и јачајући везе међу љубитељима поезије и књижевности.

0 0 гласова
Гласање за чланке

О аутору

Новинар и публициста, сарадник портала за подручје општине Трстеник од 2016. године.

Више од аутора

Претплати се
Обавести ме о
guest

0 Коментари
стари
нови Највише гласова
Повратне информације
Прикажи све коментаре

Још информација

Categories Култура

Врхунска изложба Музеја Николе Тесле и монодрама “Искра” 6. новембра у Ћићевцу

Љубитељи културе и науке у Ћићевцу имаће јединствену прилику да у четвртак, 6. новембра, у…

Опширније
Categories Култура

Богат новембарски програм у Народној библиотеци “Ћићевац”: Месец науке, уметности и традиције

Народна библиотека “Ћићевац” припремила је разноврстан и садржајан програм за новембар, који ће љубитељима културе,…

Опширније
Categories Култура

Културно-уметничка друштва као чувари наслеђа темнићког краја

Председница општине Варварин др Виолета Лутовац Ђурђевић и њен заменик Александар Павић одржали су радни…

Опширније