Categories: Друштво

Помен жртвама свих ратова у селу Лободер

Општинска организација Савеза бораца Трстеник организовала је полагање венаца на спомен обележје жртвама свих ратова у селу Лободер. Помен страдалима одржао је парох трстенички Данијел Степановић, а присутнима се затим обратио заменик председника општине Трстеник Љубиша Марковић.

Марковић је рекао да завет треба увек преносити на младе генерације, да знају и памте ко се жртвовао за данашњу слободу и да се те жртве никада не забораве. Из Лободера је живот дало 50 људи, укључујући Први и Други светски рат и НАТО агресију на нашу земљу 1999. године и нека им је свима слава и хвала, рекао је тим поводом Љубиша Марковић.

О страдању села и мештана Лободера пре 74 године говорио је председник ОО Савеза бораца у Трстенику Миодраг Недељковић.

“Тога дана немачки и бугарски војници дошли су у Лободер из правца села Планиница, опколили су село и почели паљење кућа, прво на ободу, а затим и у целом селу. То не смемо никада да заборавимо”, поручио је присутнима Миодраг Недељковић.

Стихове из збирки песама читали су чланови Књижевног клуба “Моравски токови” Тодор Петровић и Томислав Димитријевић Томако, док је Милан Милетић Горски говорио о историјским недаћама нашег народа и дивљачком паљењу села Лободер.

0 0 гласова
Гласање за чланке

О аутору

Новинар и публициста, сарадник портала за подручје општине Трстеник од 2016. године.

Више од аутора

Претплати се
Обавести ме о
guest

0 Коментари
стари
нови Највише гласова
Повратне информације
Прикажи све коментаре

Још информација

Categories Друштво

У Крушевцу додељени уговори у оквиру пројекта “Чиста енергија и енергетска ефикасност за грађане”

У Мозаик сали Градске управе Крушевац свечано је додељено 100 уговора у оквиру пројекта “Чиста…

Опширније
Categories Друштво

Пројекат RELOF3 позива младе да осмисле иновативни CMS за градске и општинске институције

Млади од 18 до 25 година добили су прилику да својим идејама допринесу већој транспарентности…

Опширније
Categories Друштво

Интензивни радови на изградњи бедема у Трстенику: Заштита од поплава и ново шеталиште уз Мораву

У Трстенику су у пуном јеку радови на изградњи бедема на обали Западне Мораве, што…

Опширније