Чарапани настављају победнички низ, Напредак славио у Горњем Милановцу против Металца (2:3)

Напредак је, после месец и по дана, забележио тријумф и наставио победнички низ у Супер лиги Србије и сада са Војводиним дели четврто место место на табели са по 23 бода. Пре тријумфа у Горњем Милановцу, Чарапани су половином септембра победили ТСЦ у Бачкој Тополи, а у фудбалском Купу Србије елиминисали су Железничар у Панчеву.

Напредак је против Металца повео са 3:1 у првом полувремену и то из прекида. Штопери у екипи Милана Ђуричића Марко Томић и Дејан Керкез били су фатални за тим Жарка Лазетића, а затим и Ђорђе Јовановић.

Металац је постигао голове на крају првог и на почетку другог полувремена, али то је било све од Милановчана, који су ушли у озбиљну резултатску кризу и налазе се на претпоследњем месту суперлигашке табеле.

Чарапани су у финишу утакмице имали шансе да увећају предност, али и са 3:2 су били презадовољни, јер су у град под Багдалом однели читав плен – три бода и шансу да се боре за излазак у Европу наредне године.