Ефикасна победа фудбалера Трстеника ППТ над Дунавом, “Гумари” савладали госте из Мрштана

У четвртом по реду колу Српске лиге Исток, фудбалери Трстеника ППТ савладали су на свом терену пред 200 гледалаца екипу Дунава из Прахова резултатом 3:1 (2:1). Била је ово узбудљива утакмица са пуно шанси и акција на обадве стране, док су гости били неугодна екипа и опасна у појединим моментима.

Трстеничани су имали своју прву шансу већ у 9. минуту када је најбољи играч на терену и двоструки стрелац Марко Радивојевић упослио капитена Ненада Васића, али је његов ударац са 10 метара одбранио голман гостију Крстић, док је само минут касније играч Дунава Зајић погодио пречку са 30 метара.

Капитен трстеничана Ненад Васић пропустио је још једну прилику у 16. минуту. Међутим, у 21. минуту у пуном налету био је Марко Радивојевић и одличним ударцем са 16 метара савладао голмана Дунава Крстића. Главни судија Милош Алексић из Параћина био је несигуран када је у шеснаестерцу гостију оборен Марко Радивојевић, али је капитен Ненад Васић ипак постигао други погодак за трстеничане. Минут пре краја првог дела сусрета гости су смањли резултат на 2:1 погодком Зајића.

До краја утакмице гости су покушавали да изједначе, али нису успевали јер је одбрана трстеничана добро функционисала. У продужетку у 93. минуту коначан резултат 3:1 за Трстеник ППТ поставио је Марко Радивојевић и то је био крај ове лепе и узбудљиве фудбалске приче на стадиону крај Мораве.

Сви резултати 4. кола Српске лиге Исток: Трајал – Моравац Орион 1:0, Ртањ – Јединство Параћин 1:2, Радан – Тимок 2:1, Озрен – Табане 1970 1:1, ОФК Синђелић – Раднички Свилајнац 4:1, Цар Константин – Будућност Поповац 1:1 и Пуковац – Јединство Бошњаце 0:0.

На табели води ОФК Синђелић са 12 бодова, Јединство Параћин, Трајал и Радан имају по 9, Будућност из Поповца 7, Дунав, Моравац Орион и Трстеник ППТ по 6, Цар Константин 5, Раднички из Свилајнца, Ртањ и Јединство из Бошњаца по 4, док су на зачељу табеле Пуковац са 3 бода, Табане 1970 и Озрен са по 2 и Тимок са једним бодом.