Фудбалери Рибника надиграли госте из Читлука

По облачном и хладном времену пред 100 гледалаца, млади фудбалери Рибника успели су на свом терену, тактиком тренера Бранислава Банета Трнавца, да савладају госте из Читлука резултатом 4:1 (1:0) и освоје три веома важна бода у 9. колу Прве Расинске окружне лиге.

Терен на коме је ова утакмица одиграна био је заиста раван прволигашким што је заслуга управе, тренера и играча овог клуба који постоји и успешно се такмичи 70 година. Треба свакако истакнути, осим председника клуба, и изузетно залагање дугогодишњег секретара ФК Рибник Леле Срећковић, која достојанствено представља свој клуб на утакмицама.

На овом сусрету играло се фер и коректно, отворено и са шансама на обадве стране. Меч је водио главни судија Милош Булатовић, са помоћницима Стефаном Тополцем и Марком Спасојевићем (сви из Трстеника), док је дужност делегата обављао Радомир Перић из Александровца.

Играч утакмице, Петар Војиновић, истакао се добром игром и хет триком постигавши погодке за Рибник у 27, 73. и 89. минуту, док је четврти погодак за домаће постигао Душан Ђонић у 79. минуту утакмице. Једини погодак за госте из Читлука постигао је Милош Карајовић у 90. минуту сусрета.

После ове победе рибничани заузимају 9. место на табели са 13 освојених бодова, а у 10. колу гостују у Мачковцу код истоименог клуба где очекују повољан резултат.