Чачани заслужено однели два бода из Трстеника

Рукометаши трстеничке Прве петолетке поражени су на свом терену, у Хали спортова у Трстенику од солидне екипе Младости из Чачка, у првенству Прве српске лиге Запад резултатом 29:27. Током целог првог полувремена трстеничани су били у вођству, у појединим моментима су имали 3 гола предности. У финишу првог дела сусрета домаћи су се опустили што су гости искористили и смањили вођство трстеничана на 14:12 што је био и резултат првог дела.

У наставку се десио велики преокрет, гости су играли сигурније и прецизније погађали гол трстеничана, па је у 35. минуту резултат био 16:14 за њих, а у 29. минуту су већ водили са 20:19. Домаћи су покушавали да изједначе резултат, али им то није полазило за руком. Чачани су тако на крају успели да сачувају своје вођство од 29:27, што је био и коначан резултат. Најбољи у редовима домаћина били су Владан Матић са 9 и Митровић са 8 постигнутих погодака.

Трстеничани су извукли поуке из овог сусрета, већ крајем овог викенда гостују код комшија у Врњачкој Бањи, а противници су им играчи Гоч Меркура. После одиграног 3. кола Прва петолетка се налази на 5. месту са 4 освојена бода.