Гости из Избенице нокаутирали Дубљане

После нерешеног резултата у Милутовцу протеклог викенда очекивала се боља и квалитетнија игра у Дубљу домаћег Каменорезца 76. Међутим, лоша и неефикасна игра резултирала је поразом од гостујућег 14. Октобра из Избенице од 1:4 (1:1).

Ово је било 10. по реду првенствено коло Друге Расинске окружне лиге, домаћинима је, кажу, фалило неколико играча који су играли у претходним утакмицама, међутим то није оправдање за овакву игру на свом терену у којој никако нису могли да пронађу решење како би остварили важну победу.

Голман домаћих Саво Милутиновић је у 30. минуту дегажирао лопту коју је на неких 25 метара прихватио данас двоструки стрелац Милош Милановић који је узвратио ударцем и лопта је погодила мрежу домаћег клуба. Тако су Избеничани дошли у вођство са 1:0. Дубљани су покушавали да изједначе и успели су само два минута касније. Резултат полувремена 1:1 поставио је Драган Стојковић.

У наставку иста отворена игра, мало оштрија, због повреде ноге голман домаћих морао је бити замењен у 55. минуту што је био и хендикеп за даљи ток сусрета за ФК Каменорезац 76. Гости су до краја утакмице постигли још три погодка захваљујући разређеној и спорој игри одбрамбених играча домаћих. Бележимо најпре вођство од 1:2, стрелац Драган Пантић у 50. минуту, затим 1:3, Милан Милановић у 71. минуту, а коначан резултат утакмице и важну победу гостима обезбедио је у 78. минуту Драган Пантић.

Гледаоци су разочарани напустили игралиште у Дубљу, а поменимо на крају и судије, главни је био Дејан Милетић из Крушевца са помоћницима Лазаром Марковићем и Далибором Бићанином из Александровца. Дужност делегата професионално је обавио Зоран Милановић из ОФС Александровац.

Тако су ове две екипе замениле места на табели, сада је 14. Октобар трећи, а Каменорезац четврти. У наредном 11. колу Дубљани гостују у Лаћиследу Жупским Бисерима, а 14. Октобар дочекује Беле орлове и
има нову шансу за победу, док је екипи Каменорезца 76 неизвестан резултат, да су данас победили била би другачија ситуација на табели.

У осталим мечевима 10. кола Друге Расинске окружне лиге Гаревина је славила над Пољопривредником са 2:0, Омладинац из Угљарева славио је у Великој Дренови са 3:2, Жупски бисери су у појату декласирали домаћу екипу Омладинца са 5:1, Бели орлови су у Тоболцу поделили бодове са екипом Полета 57 из Милутовца у мечу завршеном резултатом 1:1, Виноградар из Риљца савладао је у гостима Градац са 3:1, Стари Трстеник победио је екипу Језера из Златара са 5:0, док је екипа Рубина из Доњег Ступња на свом терену победила Борац из Горњег Катуна резултатом 3:2.