Центар за социјални рад у Трстенику богатији је за ново службено возило “Фиат панда”, које је обезбеђено захваљујући донацији Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања. За набавку возила Министарство је издвојило два милиона динара, а његова основна намена биће унапређење рада Центра и ефикасније пружање услуга грађанима.
Кључеве новог аутомобила директору Центра за социјални рад Владимиру Антићу, у име министарке за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, уручила је председница општине Трстеник Милена Турк. Том приликом председница општине истакла је да ново возило представља значајну подршку запосленима у Центру, посебно када је реч о теренском раду и пружању помоћи најугроженијим категоријама становништва.
“Ово возило представља значајну подршку у раду запослених у Центру, посебно у обављању теренских активности и пружању помоћи грађанима којима су услуге социјалне заштите најпотребније, поготово у најудаљенијим местима наше општине. Изражавамо велику захвалност Министарству јер је, као и раније, препознало наше потребе и на овај начин ојачало ресурсне капацитете Центра за наредни период”, поручила је Милена Турк.

Захвалност Министарству и локалној самоуправи упутио је и директор Центра за социјални рад Владимир Антић, нагласивши да ће ново службено возило омогућити већу мобилност стручних радника, бржи одлазак на терен и квалитетније пружање услуга корисницима.
“Велики број наших иницијатива и потреба реализује локална самоуправа у сарадњи са Министарством, тако је било и овога пута”, истакао је Антић.
Ново возило допринеће ефикаснијем функционисању Центра за социјални рад, већој доступности услуга и бољој повезаности са корисницима, посебно онима који живе у удаљеним сеоским срединама. Ова донација представља још један пример успешне сарадње локалне самоуправе и ресорног министарства у циљу јачања система социјалне заштите и подршке најосетљивијим категоријама становништва.




