Напредак и Партизан поделили бодове у Крушевцу, голеада под Багдалом

Напредак и Партизан, у плеј – офу, поделили су бодове у правој голеади под Багдалом (3:3). Партизан је повео већ у седмом минуту: после корнера, најбоље се пред голом Напретка снашао Филиповић и послао лопту у небрањену мрежу.

Напредак је врло брзо узвратио истом мером и успео да изједначи у 19. минуту, Томић је идеално центрирао, Мајдевац се нашао на правом месту и савладао Јовановића. Чарапани су наставили и успели да дођу до преокрета. Капитен Бастајић је био екзекутор и у 26. минуту довео Чарапане до предности, а са тим резултатом се отишло на одмор.

Црно бели су кренули у офанзиву одмах на почетку другог полувремена, домаћин је одолевао, а гости су се прописно испромашивали. Онога ко прокоцка своје шанса стиже казна. У 51. минуту Крушевљани су кренули у контру. Марјановић је одлично упослио Мајдевца, који се ослободио чувара и успео још једном да савлада Јовановића, који изгледа није више у врхунској форми.

Финиш утакмице припао је другопласираној екипи Супер лиге Србије. Гости су ређали шансе пред голом Владимира Савића, који је бранио на врхунском нивоу. Партизанова резерва Алекса Јанковић је у 80. минуту смањио на 3:2, а у 90. (играло се још пет у судијској надокнади) Београђани су успели да изједначе и однесу бод после шута Захида и одбитка од бившег партизановца Станојловића.

Напредак је играо у подмлађеном саставу, јер је у односу на прелиминарну фазу шампионата наступио без седморице стандардних играча. Шеф стручног штаба Иван Стефановић и после четврте утакмице са Партизаном не зна за пораз, је изјавио: “И да смо изгубили, Напредак би за мене био победник!”.