Напредак победио Слободу у Ужицу, пенали одлучили победника и пласман у осмину финала

Напредак је победио Слободу у Ужицу и то на једвите јаде, преко пенала. Пред почетак Куп одмеравања у Ужицу фудбалери Напретка су изашли на терен са дресом повређеног и оперисаног Небојше Бастајића, као знак подршке и жеље да се што пре опорави и врати на терен…

У регуларних 90 минута није било голова, а Владимир Бајић, чувар наше мреже и јунак ужичког дуела, одбранио је пенал Тумбасу у 35. минуту и није дозволио Слободи да стигне до вођства. Успешан је био и у завршници и у трећој серији успео да заустави ударац Гајића. Сви Напреткови извођачи су били сигурни и погађали редом: Ненадовић, Љубомирац, Станојловић, Ђековић и Вукајловић, за коначних Слобода – Напредак 4:5 и осмину финала Купа Србије, изјавила је сања Милутиновић, портпаролка Чарапана.