Напредак изгубио на старту плеј – офа, пораз у Лучанима

Напредак је остварио неуспех на старту плеј – офа Супер лиге Србије. Младост из Лучана, на свом терену, била је боља и однела сва три бода (3:1). Чарапани су били опаснији у уводу утакмице, већ у другом минуту виђена је прва шанса пред голом Младости.

Одлично је центрирао Томић, али Станојловић се није најбоље снашао на ивици петерца и лопта је завршила у наручју голмана Стаменковића. До 15. минута претили су Мајдевац и Стевановић, али промене резултата није било. На супротној страни Младост је своју прву шансу имала у 16. минуту, голман Савић је успео да осујети прво Силуеа, а већ у наредном минуте и Тумбасевића.

Напретков офанзивац Бастајић шутирао је у 37. минуту, али је лопта закачила Варјачића, који је на тај начин ублажио силину ударца и Стаменковић је успео да одбарни. У самом финишу првог полувремена домаћи су преко Лековића стигли до вођства, а на супротној страни, у последњим тренуцима Марјановић је покушао да изненади голмана Лучанаца, али искусни Стаменковић је био на месту.

Мајдевац је, у 53. минуту, имао изгледну прилику после центаршута Станојловића, шутирао под пречку, али још једном се истакао Стаменковић. Уместо изједначења, виђен је два минута касније погодак на супротној страни: Силуе је одлично упослио Фрајдеја и домаћин је дуплирао своје вођство (2:0).

У последњих 10 минута виђена су још два гола, прво је Ћирковић погодио за 3:0, а затим је Бастајић у 83. минути, после доброг напада гостију, погодио за коначних 3:1.