Напредак победио Јавор у Крушевцу, победа за продор у плеј – оф зону

Напредак је на свом терену победио Јавор из Ивањице са 3:0 и ушао у плеј оф зону. У првом полувремену Чарапани су кренули офанзивно, али су се гости зналачки бранили и чак претили домаћину из брзе транзиције.

Друго полувреме је било знатно боље за Крушевљане. После центаршута Бастајића са леве стране лопту је дочекао, на ивици петерца, Јован Маринковић и ефектним „маказицама“ преко главе матирао голмана Ивањичана. Фудбалери Јавора су се, потом, отворили и кренули на све или ништа.

До краја утакмице Чарапани су диктирали темпо и постигли још два гола. Стрелци су били Мајдевац и Садиковић, који се после силних повреда вратио на терен на најбољи могући начин.

Напредак је, после 28. кола првенства Супер лиге Србије, коначно ушао у у плеј – оф зону, а до краја прве фазе првенства су остала још два кола. У понедељак Чарапани гостуји ИМТ-у, у Београду, а затим на свом терену дочекују Радник из Сурдулице.