Напредак разочарао на пролећној премијери у Супер лиги Србије, реми са Спартаком у Крушевцу

Напредак је на старту првенства Суперлиге Србије, на свом терену, оставио блед утисак, одигравши нерешено (1:1) са суботичким Спартаком.

У првом полувремену Напредак је имао игру у својим рукама (ногама), али су гости први стигли до вођства. После ударца из угла, који је извео Томовић, лопта је стигла у петерац Напретковог голмана Савића, на правом месту се нашао Пријовић и погодио у небрањени део мреже за 0:1.

Чарапани су нападали у жељи да што пре поравнбају резултат, али до изједњачења је дошло тек у 39. минуту, када је после лепе акције и центаршута Вукајловића, прецизан био Стефан Јовановић – 1:1.

У другом полувремену су се смењивали напади на обе стране. У два случаја опасно су запретили фудбалери Спартака, погодили су чак и пречку, али нису били прецизни. Крушевљанима је недостајало и среће и концентрације у офанзивним акцијама, па је екипа са севера Србије успела да се одбрани и однесе бод.

У наредној првенственој утакмици, следећег понедељка, Чарапани гостују у Београду екипи Вождовца.