Напредак изгубио од Чукаричког са 2:0; Чарапани поклекли на Бановом Брду

Напредак је изгубио у плеј – офу од Чукаричког, на Бановом Брду, са 2: 0. Домаћини су повели на самом старту утакмице, већ у трећем минуту: Милојевић је ударцем из корнера пронашао на другој страни Мела, који је главом закуцао лопту у мрежу. После вођства наставили су да нападају, погодили стативу и пречку, а у неколико наврата сјајно је интервенисао Напретков голман Савић.

Према речима Сање Милутиновић, ПР Напретка, у финишу првог полувремена стрелац јединог гола у овом периоду игре Мело, ногом је у лице погодио Јована Маринковић и утакмица је била завршена за нашег дефанзивца. Према првом извештају сломљена су му два зуба, трећи је напукао, а усне поцепане!? Додатни лекарски преглед следи. Због неспортског старта Мело је добио други жути картон и Чукарички је остао са играчем мање.

У другом полувремену Чарапани су заиграли офанзивније и у 51. минуту капитен Бастајић је пропустио идеалну шансу после центаршута са десне стране, успео је Самуровић да сачува своју мрежу. Два минута касније опробао је шут са дистанце Садиковић, али остао је несавладив голман Чукаричког.

Како то врло често бива, уместо изједначења уследила је казна. У 57. минуту изведен је контранапад домаћих, а након центаршута са десног бока Никчевић је погодио за – коначних 2:0. Било је до краја шанси за промену резултата, претио је два пута Мајдевац, била је велика гужва пред голом Самуровића после убацивања лопте пред гол од стане Марјановића… На супротној страни покушао је Никчевић још једном да се упише у листу стрелаца, али голман Савић је добро интервенисао…

Тренер Иван Стефановић је комбиновао са саставом тима, а млади играчи Напретка, пре свих Никола Маринковић и Павле Михајловић почели су озбиљно да се намећу и стичу искуство у Супер лиги Србије.