Напредак изгубио на Бановом Брду од Чукаричког

Напредак је изгубио утакмицу са Чукаричким у трећем колу Супер лиге Србије са једним голом у мрежи, а могло их је бити и више. Домаћин је био бољи, створио више повољних прилика и за убедљивију победу, а Чарапани су имали среће у финишу првог полувтрмрна када је пала концентрација у одбрани. Голман Петрић је у току меча имао неколико одличних интервенција и заслужан је што је избегнут пораз са више голова разлике.

Напредак је имао добру прилику да дође до вођства у 34. минуту када се Стефан Јовановић упутио у соло продор, стигао надомак шеснаестерца и опалио праву бомбу, али је голман Мићовић успео да лопту пошаље у корнер.

Много проблема Чарапанима правио је капитен Доцић, одлично је продирао, изводио прекиде и опасно претио Петрићу. Ивановић је у 43. минуту донео предност домаћину, шутирао је са ивице шеснаестерца, лопта је прелетела све дефанзивце гостију, одскочила испред голмана и завршила у мрежи за вођсво и коначни резултат – 1:0.

Мићин је у другом полувремену заменио Шарића, у 49. минуту имао је шансу за изједначење, сјајно га је проиграо Крстић, али је Мићовић био сигуран на свом радном месту. Чувар мреже Чукаричког остао је несавладан и после корнера одбранио је одарац Болхе.

Повратник у редове Брђана Овусу био је у прилици да се прослави, али је Напретков голман био сигуран и шанса је отишла у неповрат. Петрић је имао још једну добру интервенцију у 56. минуту, а у 65 минуту је “спречио” свог бека Стефана Јовановића да не затресе мрежу свога тима.

Чарапани су у последњих десетак минута утакмице кренули у тоталну офанзиву, али је резултат остао непромењен. Пантић је у 83. минуту шутирао са ивице казненог простора, али код Мићовића није било грешке, остао је несавладив.

Чукарички је заслужено славио са мнималним резултатом, а Чарапани су отишли кући са надом да ће у следећем сусрету са овим ривалом славити.