Напредак изгубио од Јавора на свом терену са 0:1; Јавор надвисио Багдалу

Напредак је завршио сезону поразом од Јавора из Ивањице на свом терену (0:1) и то у првом минуту судијске надокнаде. Јавор је силно желео победу, а остварио је у последњим тренуцима сусрета, голом Дукуреа, после слободног ударца Кембела.

Напредак је у утакмицу ушао растерећен свих брига око опстанка и зато није одиграо на потребном нивоу. Бастајић је имао добру шансу, али није био прецизан у 35. минуту. Крстић из слободног ударца је, при крају првог полувремена, погодио пречку. Била би сасвим друга прича да је бар један од њих двојице погодио за вођство Чарапана.

Ивањичани су заслужено славили, отишли су кући певајући, избегли бараж и све бриге о опстанку у Супер лиги Србији и хладне главе могу ићи на одмор. Непосредно пред утакмицу у Лазаревом граду сменили су Младена Додића, тренера из Крушевца и тај шок им се исплатио. На одмор одлазе и Чарапани, окупљање за нову сезону је заказано за 12. јун, па опет све из почетка.

Пред почетак последње Напреткове утакмице у овој сезони одржана је пригодна свечаност на стадиону “Младост”. Своју играчку каријеру завршио је леви бек Јосип Пројић. Поникао је у Напретку, био репрезентативац у млађим селекцијама, одиграо за први тим 170 утакмица, постигао два гола, а онај спектакуларан против Партизана, у сезони 2016/17, за победу од 2:1 ући ће у фудбалске анале…

Слављенику и новом “пензионеру” урамљени дрес, али и пензионерски штап и клупски шал, уз аплаузе публике и поруку са трибина “Пројо, хвала за све”, уручио је Зоран Ристић, секретар стручног штаба Напретка.