Напредак изгубио од Радничког 1923: Неочекиван, али заслужен пораз

Напредак је најавио и сви су очекивали победу домаћина над Радничком 1923 из Крагујевца. Ситуација на терену, посебно у првом полувремену, је била поразна за Чарапане. Гости су доминирали у свим елементима фудбалске игре и гледаоци су били разочарани. Објективна публика је у самом финишу првог дела утакмице аплаузом наградила играча гостију који је погодио пречку. Чарапани су имали среће пред својим голом, али не и у офанзиви, где су имали две изгледне прилике за гол.

У другом полувремену Крушевљани су подигли ниво своје игре. Ђековић је, после прекида, био за мало непрецизан у 49. минуту, а онда су гости голом у 55. минуту потврдили своју доминацију. Само 12 минута касније Шумадинци су дуплирали вођство на 0:2. После другог гола Чарапани су кренули у тоталну офанзиву, на све или ништа и успели да преполове резултат, голом Бастајића. Стихијски напади напади у даљем току утакмице нису донели преокрет, иако је било шанси за изједначење. У последњим тренуцима бољи Крагујевчани су потрврдили своју супериорност и заслужено однели сва три бода.

Управи Напретка предстоји озбиљан испит и одговор на питање шта даље? Очигледно је да нешто шкрипи у спортском сектору и стручном штабу, али и у самој екипи, јер резултата нема, а тим је сишао на претпоследње место суперлигашке табеле. Аларм је упаљен. Да ли је потребна промена тренера ?