Напредак изгубио од Војводине: Чарапани доживели пораз, а Кочић сломљену вилицу

Напредак је у Ноовом Саду, у првом колу плеј – офа, изгубио од Војводине са 2:0 и знатно умањио шансе да обезбеди наступ у Европи. На стадиону “Карађорђе” оба тима су почела врло опрезно, било је доста прекршаја и прекида и без правих шанси.

Напредак је у утакмицу ушао видно ослабљен због проблема са повредама и жутим картонима, а на сам дан меча разболео се и капитен Саша Марјановић. Лидер тима је успео да прикупи снагу за последних пола сата, али је стигла нова незгода. У 35. минуту игре Зукић је лактом тешко повредио Кочића који је, после указане прве помоћи, санитетом пребачен у болницу, где је установљено да му је сломљена доња вилица.

У првом полувремену практично једина права прилика била је у 25. минуту када је Матић погодио пречку, а још два пута је голман Чарапана Васиљевић интервенисао испред Вукадиновића и Ковачевића.

У првом делу меча Напреткова офанзива је изостала, а на старту другог дела новосадског дуела запретили су Младеновић и Спремо, али је голман домаћина Роцков био сигуран. Ђорђе Јовановић је у 58. минуту имао изгледну прилику, оклевао је и шанса је отишла у неповрат. Вукадиновић је у 66. минуту снажно шутирао са ивице шеснаестерца, али је Васиљевић сачувао мрежу Крушевљана.

Домаћин је повео у 75. минуту: после прекида Мелуновић је био највиши у скоку, главом избацио лопту ван казненог простора, која је дошла право на ногу Новици Максимовићу, а он је волејом, са више од 20 метара, савладао чувара мреже гостију.

Напретковци су покушавали да изједначе, нису били на висини задатка, па је уследила казна. У последњим тренуцима утакмице уследио је контранапад Лала, Владан Новевски је ушао са стране у казнени простор, шутирао на гол гостију, лопта се одбила од Мршића и завршила у мрежи за коначних 2:0.

Напредак је претрпео 14. пораз у првенству, осми је на табели са 37 бодова и у среду ће на свом стадиону дочекати Раднички из Ниша.