Напредак изгубио од Железничара у Панчеву, два жута минута Чарапана за несрећан пораз

Напредак је одлично започео утакмицу у Панчеву против претпоследње пласираног тима у Супер лиги Србије. Прва шанса за Чарапане пред голом Железничара била је већ у петом минуту: добро су комбиновали Јовановићи, Стефан и Ђорђе, уследио је пас за Станојловића, који није добро нанишанио.

Ипак, Напредак је повео врло брзо и то у 12. минуту. Урош Љубомирац је искористио велику грешку штопера домаћих Балажа, изашао сам пред голмана Живковића, искусно га заобишао и послао лопту у празну мрежу – 1:0.

Крушевљани су имали шансу и да реше утакмицу у своју корист у првом делу игре, али нису успели. Лазар Зличић је одлично шутирао са ивице шеснаестерца, са леве стране, у 38. минуту. Лопта је ишла у угао где се спајају статива и пречка, али је голман домаћина одлично интервенисао, спасио сигуран гол пославши лопту у корнер.

Покушао је Зличић и у 45. минуту, пошто је Ђорђе Јовановић из велике гужве, окружен одбрамбеним играчима домаћина, успео да одигра повратну. Овом приликом, међутим, Зличић није довољно добро нишанио и лопта је завршила у рукама голмана домаћег тима.

У другом полувремену очекивала се офанзива Железничара, али и сигурна дефанзива гостију уз контранападе. У 61. минуту догодила се још једна велика грешка. Владимир Бајић је, после центаршута домаћег играча, ухватио лопту, али се оклизнуо и испустио је, а испред њега се нашао Станковић и само је угурао у мрежу за изједначење.

Само два минута касније успели су Панчевци да стигну до потпуног преокрета и преко Гргића дали гол и освојили сва три бода – 2:1.

Напредак није одмах реаговао на овај преокрет, тек је у 78. минуту први пут био у прилици да постигне гол и изједначи. Ни улазак Бојовића у игру није донео толико жељени погодак за Напредак и домаћин је славио захваљујући одличној игри резервиста, који су допринели овој победи.