Напредак коначно победио у Супер лиги, пала Младост ГАТ

Тренер Младости ГАТ Александар Линта, знајући да је Напретку императив победа пред својим навијачима, определио се за дефанзиву, верујући да ће остварити реми и освојити бод. Чарапанима је висио Дамоклов мач и морали су да пређу свој Рубикон. У супротном уследио би хаос, смена стручног штаба и грчевита борба за голи суперлигашки живот.

Домаћин, решен да оствари своју прву овосезонску суперлигашку победу, кренуо је на све или ништа. Напад је био једина опција, али је било тешко проћи кроз згуснуту одбрану гостију из Новог Сада. Прва шанса указала се у 11. минуту. После центаршута са десне стране Шарић је шутирао, али поред гола.

Коначно, семафор је усталасао верну Чарапанску публику – 1:0 и осмех на лицима играча и стручног штаба. Био је 21. минут, слободан ударац је извео Крстић, правовремено је утрчао Крстић и главом убацио лопту у мрежу и донео вођство домаћину. Путничанин је у 39. минуту покушао да дуплира предност, а при самом крају првог полувремена Шарић је био у акцији, али је резултат остао непромењен.

У другом полувремену су Новосађани извршили дуплу измену са надом да преокрену резултат и извуку бод, али на срећу Чарапана нису успели. Голман Петрић је био безбедан све до 88. минута, када је Арсић пробао из слободног ударца да погоди мрежу, али је голман Напретка фантастично интервенисао.

Напредак је зналачки чувао тешко стечену предност све до 76. минута, када је могао да дуплира предност и даљи ток утакмице мирно приведе крају. Уследио је чарапански блиц криг у режији Путинчанина и Вукајловића, али Бојан Матић није био на висини свог задатка, пребацио је гол. Још једна шанса домаћина је отишла у неповрат, три минута касније Крстић је извео слободни ударац, али семафор није показао промену, а могла је да се разреши свака дилема о коначном исходу дербија зачеља.

Резиме: један гол злата (три бода) вредан и нада да је дошло до прекретнице у игри и резултатима и да пред Чарапанима предстоји берићетна јесен.