Напредак несрећно изгубио од Војводине у Новом Саду

Напредак је несрећно изгубио у Новом Саду од Војводине, 1:0 за домаћина. Голман Чарапана Петрић је одлично бранио, а Џугурдић је у последњем минуту промашио пенал за реми.

“У првом делу утакмице Моцарт бет Супер лиге Србије Војводина је имала значајно већи посед, била опаснија пред голом одличног Петрића, који је са неколико одличних интервенција сачувао своју мрежу. Спустио је “рампу” прво испред тамнопутог Бараја у 12. минуту, а шест минута касније, у два наврата испред Бастајића. Најбоља шанса виђена је, ипак, на супротној страни, али у 27. минуту није имао среће Чечарић. После центаршута Вукајловића са леве стране примио је лопту надомак гола Царевића и у паду га лобовао, али лопта се од пречке вратила у поље”, коментарише Сања Милутиновић, портпарол Чарапана.

Према њеним речима, у првом полувремену главна улога је припала чувару мреже Напретка. У 34. минуту зауставио је Топићев пројектил, а у последњим тренуцима, после ефектних “маказица” Милосављевића – поново је био неприкосновен…

Наставиле су Лале да притискају и у другом полувремену.

“Барај је уносио све већу пометњу и интервенисао је тренер Ђорђевић у 54. минуту, извео из игре Кочића и Ђорђа Јовановића, а на терен су изашли Шарић и Ђековић. Међутим, већ у следећем минуту домаћи су стигли до вођства: Барај је центрирао, Николић спустио главом лопту за Симића, који је био непогрешив из непосредне близине – 1:0. Пропустио је Џугурдић прилику у 75. минуту да донесе изједначење, сјајно га је избацио Шарић и уместо бар да проба да поентира, а био је у врло повољној ситуацији, искусни нападач је центрирао, а није на другој страни имао ни једног саиграча. Уследио је опасан контранапад и са две изванредне интервенције голман Петрић је поново вадио “кестење из ватре”. У 81. минуту Шарић је још једном лепо избацио Џугудића, али Траворе је успео да га стигне и осујети. У следећем нападу Чечарић је пронашао младог Лабана у срцу шеснаестерца домаћих, уследио је шут и одбрана Царевића, који је могао да постане и трагичар пошто је неопрезно, након што је изашао са лоптом корак ван казненог простора. Покушао је Шарић да му је украде, одбила се она у том дуелу од чувара новосадске мреже и кренула ка голу, али стигао је Царевић да се врати и спречи изједначење”, реферише Напреткова портпаролка.

Напредак је имао још једну шансу за изједначење.

“Указала се на крају шанса за реми. У последњим тренуцима утакмице, после дуела Лазаревића и Чечарића, нашао се наш нападач на трави, а судија Остраћанин је показао на белу тачку. Након интервенције из ВАР собе, отишао је до монитора, погледао снимак и остао доследан. Одговорност је преузео Џугурдић и послао лопту високо преко гола”, закључује госпођа Милутиновић.

Џугурдић је постао двоструки трагичар Напретка, а Чарапани несрећно изгубили прву првенствену утакмицу.