Напредак победио Железничара у Панчеву, Марко Бачанин погодио за осмину финала Купа Србије

Чарапани су тешком муком изборили победу у Панчеву у фудбалском Купу Србије против домаћина – Железничара.

Железничар је амбициозан члан Прве лиге Србије и у својим редовима има доста суперлигашких играча. Иако су у Купу изненађења могућа, Напредак није дозволио кикс, па је очекиванио изборио пласман у осмину финала Купа Србије.

Једини гол на утакмици постигнут је већ у 12. минуту. Чарапани су извели добар напад, уследио је центаршут са десне стране, Марко Бачанин се нашао на правом месту, одлично је реаговао пред голом домаћина и убацио лопту у мрежу.

Железничар је кренуо у офанзиву како би што пре изједначио и бар обезбедио пенале, па онда ком опанци, ком обојци. Успели су у 32. минуту да погоде стативу и то је било све, па чак и када су се на терену у другом полувремену појавили проверени суперлигашки играчи Брана Илић и Обенг Реган.

Голман Васиљевић је био на висини задатка и није дозволио изненађење. Чарапани су имали неколико изгледних прилика, али нису били ефикасни, а често су улазили и у офсајд позиције. Гол злата вредан Марка Бачанина остао је једини вредан догађај са ове утакмице, Железничар – Напредак 0: 1 и пласман Чарапана у осмину финала фудбалског Купа Србије.