Напредак ремизирао са Чукаричким, први бод у плеј – офу, без датих голова и последњи на табели

Напредак је 19. маја одиграо последњу утакмицу у плеј – офу са Чукаричким у Београду и освојио бод (0:0) и тако завршио такмичење у Супер лиги Србији. У укупноим билансу освојио је осмо место и највероватније опет остао без шефа Стручног штаба. Зорану Милинковић је истекао уговор (важио до краја сезоне), који ће своје ухлебљење тражити у иностранству.

Утакмица фактички је била без такмичарског значаја. Чукарички је обезбедио треће место на табели и квалификације за Лигу Европе и био је тотално растерећен исходом овог меча. На терен је извео чак осморицу “бонуса”, па су искуснији Чарапани диктирали темпо од почетка, имали и неколико изгледних ситуација.

Најбоља прилика за вођство гостију била је средином првог полувремена када је Кунић, после корнера, прихватио лопту на другој стативе и послао је главом изнад пречке. Ђорђе Јовановић је имао два покушаја да се упише у стрелце, опробао је шут чак и Ђековић, али мрежа домаћина је остала нетакнута.

Први шут у оквир Напретковог гола Чукарички је имао у наставку утакмице, у 62. минуту, када је Доцић шутирао са ивице шеснаестерца, али на правом месту био је голман Савић, који је на Бановом брду добио шансу уместо Васиљевића. Капитен Спремо је у 71. минуту опалио са двадесетак метара, али је голман Мићовић успео да одбрани, а није било никог од Напреткових нападача у близини, да прихвати “одбитак”.

У једном сегменту Чарапани су били значајно бољи од домаћина, извели су осам корнера, насупрот два од стране Чукаричког, али гол је у плеј – офу остао мисаона именица. Напредак је, коначно, освојио један бод, да има за заклетву.

Пред Управом Напретка предстоји буран период – избор новог стратега и прелазни рок у којем нови стручни штаб треба да формира екипу за предстојећу такмичарску сезону и настави борбу за место на табели које води у Европу. Наравно, уколико такве амбиције остану на снази.