Напредак ремизирао са екипом Младости ГАТ у Новом Саду, подела плена на равне части

Напредак је одиграо претпоследњу утакмицу у првенству Супер лиге Србије у Новом Саду против екипе Младост ГАТ и освојио бод за опстанак у српској фудбалској елити. Домаћину је у борби за голи суперлигашки живот била нужна победа, па је био под великим притиском освајања сва три бода.

“Гатовци” су били силно мотивисан и кренули нападачки од првог судијског звиждука, а Напретку је одговарао и реми да би обезбедио опстанак и у теоријском, математичком погледу. Екипа Младости ГАТ је била офанзивна, доминантна у првом полувремену, када је неколико пута и опасно запретила, али гоман Чарапана Савић је био на висини свога задатка.

У другом полувремену Напретковци су успоставили равнотежу, имали чак и већи посед лопте, а посебно је било узбудљиво у самом финишу утакмице, у последњих пет минута. Домаћи играч Бабић је био у идеалној позицији да се прослави, али је Савић одлично интервенисао. У контранападу Бастајић је погодио стативу, одбијену лопту прихватио Љубомирац и шутирао, али је голман Младости ГАТ Кнежевић одлично одбранио.ж

Зоговић је, већ у наредним минуту, побегао одбрани Новосађана, али није био прецизан и шутирао поред гола.

Гатовци су брзометно узвратили, али ни Видаков није био успешан иако је могао свом тиму да донесе сва три бода. У четвртом минуту судијске надоканде времена Љубомирац је имао шансу утакмице и могућност да Чарапанима обезбеди победу, али није искористио чист “зицер”.

На крају, остао је непопуларан резултат – без голова (0:0) и подела плена на равне части. Овим бодом Напредак је и математички обезбедио опстанак у српској елити најпопуларнијег спорта на свету, а у следећој рунди дочекује Јавор из Ивањице, који се грчевито бори за опстанак.