Напредак ремизирао са Колубаром у Лазаревцу, Чарапани испустили победу

Напредак је синоћ био надомак треће победе над Колубаром у овој сезони Супер лиге Србије, али су рудари изједначили у последњим секундама утакмице. Несмотреност одбране гостију коштала их је победе, Ђокић је поравнао на 2:2 и поставио коначни резултат утакмице.

Чарапани су повели, после лепе акције, чији су креатори били Станковић и Пријовић, а Чечарић је био сигуран и савладао голмана Поповића у 18. минуту. Путинчанин је могао да дуплира предност у 34. минуту из слободног ударца са 25 метара, али није био прецизан.

При крају првог полувремена Колубара је изједначила. Ћосић је центрирао са леве стране, а у жељи да га изблокира закачио је Станковић лопту руком. Истог тренутка судија Илић је свирао пенал, ВАР соба је потврдила, а егзекутор са 11 метара био је Ђурановић – 1:1.

Почетак другог полувремена није донео никакве промене, а последњих 20 минута уследила су узбуђења. Бојан Матић је био у изгледној ситуацији за гол, али је голман Поповић био на месту. Центарфор Крушевљана је у 78. минуту био присебнији и донео вођство гостима – 1:2.

Заслуге за гол припадају и Бастајићу, који је одлично продирао, у шеснаеатерцу га је срушио капитен домаћих Радовановић. Судија Илић није размишљао, јер је све било очигледно и досудио је још један пенал. Матић је био сигуран са беле тачке.

Домаћин и гост су сада пребринули све бриге и остају суперлигаши и наредне сезоне.