Напредак у Крушевцу изгубио од Радничког: Нишлије однеле сва три бода за спас

Напредак је изгубио у комшијском дербију иако није био надигран. Нишлије су славиле под Багдалом и кући су отишли певајући. Многи се питају да ли су Чарапани оштећени у 40. минуту. Судија Новак Симовић је досудио, па поништио пенал, после играња руком пред голом Радничког. Иницијатива за промену одлуке је потекла од асистената из ВАР собе.

Крушевљани су незадовољни судијским одлукама у више случајева. ВАР соба није интервенисала у неколико спорних ситуација. Чарапани су били под великим притиском због сумњи око резултата. На кладионицама квота на победу Напретка је била енормно висока, што је ставило регуларност под лупу.

Чарапани нису добро отворили утакмицу. “Реал са Нишаве” је у првих пола сата успео два пута да савлада голмана Савића, а Бастајић се у надоканди времена у првом полувремену уписао у стрелце и смањио вођство гостију на 2:1, што је био и коначни резултат меча.

У другом полувремену Чарапани су кренули на све или ништа, али безуспешно. Извели су чак 12 корнера, 13 удараца ка голу и имали још неколико спорних ситуација, које су могле да одлуче коначни исход меча. Нишлије су имале више среће, а можда и “помоћ” ВАР собе и презадовољни напустили град под Багдалом са бодовима спаса.

Напретку остаје жал за изгубљеном утакмицом, али и борба за суперлигашки опстанак.